Liinakuru

Kirjandusüliõpilaste kevadkool kujunes ajapikku välja professor Arne Merilai ja tema naise Lea Toominga maakodus Liinakurul. Alates 2008. aastast ja koostöös Eesti Kirjanduse Seltsiga toimuvad kirjandusteaduslikud mõttetalgud seal juba korraliselt. Ärksamate tudengite jaanikuise vabaõhuseminari eestvedajad olid Mart Velsker, Jaak Tomberg ja Marja Unt; appi on tulnud Maia Tammjärv, Evelin Arust, Annika Markson, Märten Rattasepp, Laura Porovart, Hanna Linda Korp jt. Ürituse „vanemaks õeks“ võib pidada kirjandusmuuseumi suvekooli Nüplis, „õrna ööbiku“ kodukotusel Otepää taga.

Aasta-aastalt on juurde tulnud uusi osalejaid ning tagasi pöördunud vanu olijaid. Ettekandeid on pidanud peaasjalikult kirjanduse üliõpilased igalt õppeastmelt, kuid kõnelenud on ka lähedaste erialade esindajad. Liinakuru kevadkool pakub hea võimaluse tutvustada oma köitvaid uurimisteemasid, saada kasulikku tagasisidet, arutleda kirjandust ja õppetööd puudutavate erinevate küsimuste üle.

Lisaks põnevatele ettekannetele, lõkkeööle, kuumale saunale, kiigelauludele ja jalakeerutusele on ikka üles astunud ka keegi kirjanikust külalisesineja. Oma loomingut on tutvustanud Triin Soomets, Pontios Chersonesos, Luulur, Kristiina Ehin, Jim Ashilevi, Sven Vabar, Carolina Pihelgas, Eda Ahi, Maarja Pärtna, Tõnis Vilu, Valdur Mikita, Kätlin Kaldmaa, Krista Ojasaar, Mehis Heinsaar ja Tõnu Õnnepalu.

Suurenev huvi ja aina süvenev vaimsus on põhjuseks, miks Liinakuru kevadkooli võib juba hakata traditsiooniks pidama. Vaba ning mitteformaalne, kuid akadeemiliselt sisukas üritus lõpetab pingelise õppeaasta mõnusalt ning värskendavalt.  Abstraktne mõte ja elujanus loodus vaatavad lähemalt tõtt, miska hetketi taastub kadunud ühtsus.