Tutvustus

Kirjandusüliõpilaste kevadkool kujunes ajapikku välja professor Arne Merilai ja tema naise Lea Toominga maakodus Liinakurul. Alates 2008. aastast ja koostöös Eesti Kirjanduse Seltsiga toimuvad kirjandusteaduslikud mõttetalgud seal juba korraliselt. Ärksamate tudengite jaanikuise vabaõhuseminari eestvedajad olid Mart Velsker, Jaak Tomberg ja Marja Unt; appi on tulnud Maia Tammjärv, Evelin Arust, Märten Rattasepp jt. Ürituse „vanemaks õeks“ võib pidada kirjandusmuuseumi suvekooli Nüplis, „õrna ööbiku“ kodukotusel Otepää taga.

Aasta-aastalt on juurde tulnud uusi osalejaid ning tagasi pöördunud vanu olijaid. Ettekandeid on pidanud peaasjalikult kirjanduse üliõpilased igalt õppeastmelt, kuid kõnelenud on ka lähedaste erialade esindajad. Liinakuru kevadkool pakub hea võimaluse tutvustada oma köitvaid uurimisteemasid, saada kasulikku tagasisidet, arutleda kirjandust ja õppetööd puudutavate erinevate küsimuste üle.

Lisaks põnevatele ettekannetele, lõkkeööle, kuumale saunale, kiigelauludele ja jalakeerutusele on ikka üles astunud ka keegi kirjanikust külalisesineja. Oma loomingut on tutvustanud Triin Soomets, Pontios Chersonesos, Luulur, Kristiina Ehin, Jim Ashilevi, Sven Vabar, Carolina Pihelgas, Eda Ahi, Maarja Pärtna, Tõnis Vilu – ja nii edasi koos Valdur Mikita ning teistega.

Suurenev huvi ja aina süvenev vaimsus on põhjuseks, miks Liinakuru kevadkooli võib juba (varsti) hakata traditsiooniks pidama. Vaba ning mitteformaalne, kuid akadeemiliselt sisukas üritus lõpetab pingelise õppeaasta mõnusalt ning värskendavalt.  Abstraktne mõte ja elujanus loodus vaatavad lähemalt tõtt, miska hetketi taastub kadunud ühtsus.

(Tutvustuse koostasid A. Merilai ja E. Arust)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s